Chcesz spróbować swoich sił w szyciu torebek, ale szycie podstawowych akcesoriów w stylu siatki na zakupy Cię nie kręci?
Masz już kilka "miękkich" projektów za sobą, ale nie wiesz jak się zabrać za szycie bardziej usztywnionej formy?
A może szukasz prostego i szybkiego modelu do szycia na cele komercyjne?
Jeżeli tak, ten kurs będzie dla Ciebie idealny! 😉
Łatwe Szycie to planowany mini cykl kursów, w których chcę Cię wprowadzić w świat szycia torebek i akcesoriów. W cyklu tym na warsztat weźmiemy stosunkowo* łatwe i przyjemne fasony, które bez problemu uszyjesz samodzielnie w domu.
Modele z tej serii charakteryzują się:
A przy tym wciąż prezentują się profesjonalnie 😉
Co więcej, wszystkie te cechy sprawiają również, że są to także świetne wzory komercyjne!
* Weź, proszę, pod uwagę, że szycie torebek, szczególnie tych usztywnianych, zawsze będzie bardziej wymagające (fizycznie i dla Twojej maszyny) niż szycie np. miękkich ubrań z lekkich materiałów, zwłaszcza jeżeli do pracy wybierzesz ekoskórę.
W pierwszym kursie z serii Łatwe Szycie uszyjemy uroczą torebkę Maję. Maja to idealny model dla osób, które swoją przygodę z szyciem torebek chcą rozpocząć od wysokiego C. Pomimo stosunkowo prostej formy, jest to projekt ciekawy i nieoczywisty, który nie będzie krzyczeć z daleka "uszyte w domu".
Ta prosta forma z klapką przełamana została interesującymi detalami - nietypowym wykończeniem dna, oryginalnymi zaczepami oraz zapięciem obrotowym, które dodaje modelowi profesjonalnego wyglądu.
Wnętrze torebki jest estetycznie wykończone podszewką, a na tylnej ściance podszewki znajduje się spora kieszeń z zamkiem. Model noszony jest na regulowanym, odpinanym pasku na ramię, z akcentem z ekoskóry.
Maja to torebka, którą założysz na wiele okazji. Jej uniwersalna forma świetnie nadaje się zarówno do luźniejszych, swobodnych stylizacji, jak i takich bardziej eleganckich. Ten model naprawdę warto mieć w swojej szafie 😊
Wymiary gotowej torebki (podane w przybliżeniu):
Torebka jest zgrabna, ale pomieści najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak portfel, telefon czy inne drobiazgi.
Kurs ten projektowałam z myślą o osobach, które nigdy nie szyły torebek albo mają niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Zwróć jednak uwagę, że nie jest to kurs stworzony dla osób, które nigdy niczego nie uszyły i nie mają podstawowej umiejętności posługiwania się maszyną do szycia.
Kurs będzie dla Ciebie odpowiedni, jeżeli:
Ta niewielka torebka skrywa w sobie masę cennych porad. Podczas jej szycia dowiedz się m.in.:
Maszyna do szycia, najlepiej z wolnym ramieniem, górny transport lub stopka z górnym transportem będzie także atutem, ale nie jest niezbędna.
Urządzenie do nabijania nitów np. praska kaletnicza lub nabijak pod młotek (w kursie znajdziesz także podpowiedzi, jak uszyć Maję bez wykorzystania nitów)
Klej do tkanin i/lub taśma dwustronna (bardzo pomocne w szyciu, zwłaszcza przy bazowych zaczepach, ale ostatecznie klipsy do tkanin Ci wystarczą)
Do uszycia Mai będziesz potrzebować:
Nazywam się Gosia Bromirska i uwielbiam rozkładać torebki na czynniki pierwsze!
Chociaż projektowanie jest ciekawe, to zawsze najbardziej pociągała mnie ta techniczna strona tworzenia (zresztą nie tylko w szyciu) - opracowywanie szablonów, technik szycia, czy rozgryzanie sposobów na utrzymanie kształtu modelu to coś, w czym odnajduję się najlepiej. A możliwość noszenia własnoręcznie stworzonych torebek jest już taką wisienką na torcie. Proces, w którym płaskie elementy i dodatki krok po kroku przeobrażają się w trójwymiarową formę, jest niezwykle wciągający i ekscytujący, i mam nadzieję, że uda mi się Ciebie tą pasją, chociaż częściowo, zarazić ;)
Moja przygoda z szyciem zaczęła się ponad 15 lat temu. Przez ten czas szyłam i konstruowałam nie tylko torebki, ale także odzież czy bieliznę. Miałam okazję poznać te dziedziny zarówno od strony małej działalności, jak i takiej większej, przemysłowej. Przez 2 lata prowadziłam własną firmę rękodzielniczą, a zebrane przez ten czas doświadczenie wykorzystałam do stworzenia marki Ardente Design. Teraz wspieram hobbystów i rękodzielników w rozwijaniu ich warsztatu, przy okazji wciąż, systematycznie, szlifując swój.